.. ~ .ı|ı. -Яav3ns- Team.ı|ı. ~..Cs18.SenOyna.Com..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapGiriş

Admin Komutları amx mod için

+2
CuNo
iLLuSi0n
6 posters
YazarMesaj
iLLuSi0n
Admin
Admin
iLLuSi0n

Aktiflik :
Admin Komutları amx mod için Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Admin Komutları amx mod için Right_bar_bleue

Koç Mesaj Sayısı : 87
Rep Puanı : 1128
Doğum tarihi : 11/04/89
Galatasaray
Admin Komutları amx mod için Empty
MesajKonu: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 3:07 pm

amx_say say komutundan tek farkı ölü veya diri bütün herkes yazılarınızı okur nckinizle beraber
amx_tsay nickinizle beraber beyaz bir yazı çıkar ortada
amx_fxsay nickinizle beraber daktiloda yazar gibi yazı çıkar
amx_flicksay nickinizle beraber yanıp sönen yazı
amx_csay orta tepede nickinizle beraber yazı
bu yazı komutlarıdır renklendirmek istiyorsanız ? red green blue yellow renk komutlarını kullanabilirsiniz amx_say de işlemez bilginize

örnek: amx_tsay red GOREV T amx_fxsay ? S.a arkadaslar amx_flicksay green S.a arkadaslar iyi oyunlar

amx_psay oyuncu adı mesaj (açılımı private say dir özel mesajdır) örnek: amx_psay kralbenim hacı b basalım

ban slap slay komutları
amx_slap oyuncuyu tokatlar amx_slap dalton 99 (oyuncuya 1 tokatla vereceğiniz damageyi belirlersiniz yazmazsanız damage vermez)
amx_slay oyuncuyu öldürür amx_slay hsmn (damage vermeniz anlamsızdır)
amx_gag player (bu komutla birini mutelersiniz saniye üzerinden çalışan bir komuttur süre yazmazsanız 10 dk susturur)
amx_ungag player (mutelenmiş oyuncunun mutesini açar)
amx_kick player (bu komut ile bir oyuncuyu sunucudan atabilirsiniz tekrar girebilir sunucuya)
amx_ban player ( bu komut ile serverdan uzaklaştırılmış bir oyuncu ip değişene kadar sw giremez)
amx_unban ip (bu komut ile banlanan ip yi acabilirsiniz)

Görünmez konuşma komutları
amx_tsayy
amx_fxsayy
amx_csayy
amx_flicksayy
amx_sayy
bu komutlarla konusursanız nickiniz görünmez

amxmodmenu kullanımı

amxmodmenu denilen şey adminlere kolaylık sağlayan bir menüdür amacı bu komutları yazana kadar daha hızlı işlem yapmanızı sağlamaktır
bu menüde bulamayacağınız şey yoktur aslında ama tercih etmem ben (2 yıllık admin olmama rağmen bir sebebi vardır Smile )
bu menüden kullanacağınız şeyler tahminen restrict menu ve csdm mod bunun dışında kullanmanızı gerektirecek bir durum oldugunu dusunmuyorum restrict menu ile bombaları veya silahları kapatabilirsiniz açabilirsiniz csdm dediğimiz deathmatch modunu biliyorsunuzdur diyorum ve geçiyorum

oylama komutları

amx_vote bu komutta önce soruyu sonra secenekleri yazarsınız örnek : amx_vote hangi_map aztec tundra nuke piranesi (max 4 şık min 2 şık)
amx_votemap bu komutta map adlarını doğru yazmanız gerekir örnek amx_votemap de_dust2 de_dustyaztec de_train de_dust

maç ayarları için rcon ayarları kullanılır bu ayarlar geçicidir cvar komutları üstünden hareket eder. cvar ve rcon arasındaki fark nedir? cvar kalıcı sw ayarlarıdır rcon ise geçicidir. rcon ayarları ile işlem yaparsanız sorun olmaz ama cvar ile işlem yaparsanız sw ye bakım yapmamız gerekebilir bilmeden cvar kullanmanızı önermem.

amx_rcon exec mac.cfg
amx_rcon exec baslat.cfg (macbaslat.cfg)
amx_rcon exec public.cfg

amx_rcon sv_password 1234(siz koyun pw yi işte)
amx_rcon sv_password none(pw yi kaldırır)

oyuncu adını değiştirme

amx_name oyuncuadı yenioyuncuadı örnek: amx_name player amx_name nick degis

aklıma gelen komutlar bunlar arkadaşlar geldikçe aklıma eklerim

En son iLLuSi0n tarafından Çarş. Ağus. 26, 2009 2:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
CuNo
Üye
Üye
CuNo

Aktiflik :
Admin Komutları amx mod için Left_bar_bleue300 / 999300 / 999Admin Komutları amx mod için Right_bar_bleue

Oğlak Mesaj Sayısı : 49
Rep Puanı : 554
Doğum tarihi : 09/01/91

MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimePerş. Ağus. 20, 2009 2:27 am

kanki saol bi 2-3 eksiğim warmış ama daha gelişmiş şeyler lazım bana aq kurcalamak istemiyom ama başka türlüde öğrenemicem heralde Very Happy
http://www.ravens.tk
WeZz*
Üye
Üye
WeZz*

Aktiflik :
Admin Komutları amx mod için Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Admin Komutları amx mod için Right_bar_bleue

Balık Mesaj Sayısı : 4
Rep Puanı : 6
Doğum tarihi : 03/03/92
Beşiktaş
MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimePaz Ağus. 23, 2009 2:44 pm

Eyw. Smile güzel oldu bu , fxsay i bilmiyordum Very Happy
ChAiCheN
Üye
Üye
ChAiCheN

Aktiflik :
Admin Komutları amx mod için Left_bar_bleue450 / 999450 / 999Admin Komutları amx mod için Right_bar_bleue

Rep Puanı : 212

MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimeSalı Ağus. 25, 2009 12:02 pm

tarik lamasinin bilmedi yoq ben ona herseyi ögrettim ama kafası almıyor RaM i Çökmus :S
iLLuSi0n
Admin
Admin
iLLuSi0n

Aktiflik :
Admin Komutları amx mod için Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Admin Komutları amx mod için Right_bar_bleue

Koç Mesaj Sayısı : 87
Rep Puanı : 1128
Doğum tarihi : 11/04/89
Galatasaray
MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimeÇarş. Ağus. 26, 2009 2:25 am

valla 2 yıldır adminim benim bile bilmediğim komutlar var yalan söylemeyim Very Happy
-Rav3ns- Vanpel*
Admin
Admin
-Rav3ns- Vanpel*

Aktiflik :
Admin Komutları amx mod için Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Admin Komutları amx mod için Right_bar_bleue

Oğlak Mesaj Sayısı : 21
Rep Puanı : 1021
Doğum tarihi : 01/01/80

MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimeCuma Ağus. 28, 2009 7:23 pm

ya kado bırak şu yılları ayları kovalatma bırbırlerıne sen rahat ol ben sana fax larım kanka Very Happy
FRE3 HsmN
Admin
Admin
FRE3 HsmN

Aktiflik :

Balık Mesaj Sayısı : 41
Rep Puanı : 547
Doğum tarihi : 20/02/87
Fenerbahçe
MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimeC.tesi Ağus. 29, 2009 11:00 am

La tosbik erto Smile bana şu kadonun yazdklarn msndn atsana akşam tmm tosbik hadi nöptm SmileSmile
FRE3 HsmN
Admin
Admin
FRE3 HsmN

Aktiflik :

Balık Mesaj Sayısı : 41
Rep Puanı : 547
Doğum tarihi : 20/02/87
Fenerbahçe
MesajKonu: Geri: Admin Komutları amx mod için   Admin Komutları amx mod için Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 9:56 am

La tosbik Smile ertaN bi msndn atmadn kodları

Admin Komutları amx mod için
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En iyi admin